W PIEKARCZYKU promujemy zdrowy styl życia.

Wszystkie posiłki są przygotowane w naszej własnej, profesjonalnie wyposażonej kuchni. Gotujemy smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej i ujednoliconej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

Urozmaicenie i sezonowość jadłospisu, stopniowe wprowadzanie i przyzwyczajanie przedszkolaków do nowych produktów pomaga w akceptacji szerokiego doboru produktów i potraw.

 

 

 

 

 

W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.

Zapewniamy pięć smacznych, bardzo urozmaiconych, domowych posiłków z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych, nasion i orzechów do chrupania przygotowanych w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

Starsze dzieci pod okiem nauczyciela mają możliwość samodzielnego przygotowania śniadania oraz pierwszego podwieczorku. Dzieci bardzo lubią te zajęcia, wyśmienicie się przy tym bawią i poznają prawidłowe nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do jedzenia i do próbowania nowych dań, aby odkrywały bogactwo smaków, a posiłki nigdy nie są limitowane.

 

 

„Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi”

-Tomasz Rybak-